Usuwanie zbędnego owłosienia
Gładkie nogi bez podrażnień i konieczności golenia co kilka dni czy gładka skóra pod pachami to marzenie wielu pań. Bywa, że kobiety borykają się również z problemami takimi jak nadmiar owłosienia na twarzy czy innych częściach ciała. Nie tylko zazwyczaj wygląda to niezbyt estetycznie, ale często również może prowadzić do problemów zdrowotnych, dlatego pozbycie się nadmiaru owłosienia to kwestia nie tylko wizualna, ale często również zdrowotna. Jednak ciągłe golenie to nie tylko dość męczące zabiegi, często również bywa przyczyną podrażnień. Dlatego też znacznie lepszym sposobem może okazać się laserowe usuwanie owłosienia na całym ciele.
Zapoznaj się z ofertą w naszym sklepie internetowym i kup voucher na zabieg odpowiadający Twoim potrzebom
Zalety laserowego usuwania owłosienia
Usuwanie zbędnego owłosienia ciała przy pomocy technologii laserowej to przede wszystkim zabiegi, które dają pewność gładkiej skóry na długi czas. Regularni stosowane przyczyniają się do znacznego osłabienia włosów, a tym samym kolejne zabiegi dają o wiele lepsze i trwalsze efekty. Jedną z korzyści takich zabiegów jest to, iż usuwanie laserowe włosów jest zabiegiem bezbolesnym, na ponadto nie wywołuje efektów ubocznych.
Jak działa laserowe usuwanie owłosienia?
Usuwanie laserowe owłosienia polega na skierowaniu lasera na obszar, na którym włosy mają być usunięte. Energia cieplna, jaka znajduje się w wiązce lasera pochłaniana jest przez włosy, co w efekcie prowadzi do zniszczenia cebulki włosa. Dzięki temu możliwe jest usuwanie owłosienia na twarzy bez ryzyka podrażnienia i szybkiego odrastania włosów. Aby pozbyć się owłosienia, często niezbędne jest powtórzenie zabiegów kilka razy. Wszystko zależy od ilości owłosienia jak również często jego gęstości czy koloru. Im więcej włosów i im ciemniejsze tym więcej zabiegów depilacji laserowej potrzeba do uzyskania pożądanego efektu.
Czy laserowa depilacja jest bezpieczna?
Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera jest bezpieczne, bowiem moc lasera, jak również czas ekspozycji skóry na jego działanie jest dobierany indywidualnie, w zależności od miejsca, w którym znajduje się owłosienie oraz rodzaju cery i jej wrażliwości. Po wykonaniu zabiegu należy przez pewien czas unikać ekspozycji na słońce czy wizyt w solarium. Jeśli zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu, odstępy pomiędzy nimi powinny być wystarczające do wygojenia po poprzednich zabiegach. Dlatego minimalny czas odstępu pomiędzy zabiegami powinien wynosić przynajmniej 4 tygodnie, jednak w zależności od miejsca w którym był wykonywany czy indywidualnych wymagań skóry osoby poddawanej zabiegom mogą być dłuższe.